
Все по-голям става интересът към Франция като страна, чийто стил е способен да вдъхне уникалност в един все по-стандартизиран и глобализиран свят. „Извинете моя френски“ си поставя точно тази цел – да проучи какво и кои правят този стил толкова привлекателен, откъде черпят вдъхновение и кои са носителите на новото френско наследство - дизайнери, производители и занаятчии.
Мотото „Извинете моя френски“ е изискан намек на агенцията за прогнози NellyRodi за преоткриването на френския стил и неговата неподражаема артистичност. Макар това отдавна да се е превърнало в клише, френското наследство в изкуството, модата, дизайна и начина на живот е било винаги запазена марка. Характерното за французите уважение към традициите се превръща в умение елегантно да се интерпретира наследството.
Венсан Грегоар от NellyRodi посочва редица фактори, които са отговорни за нововъзникващото възраждане на страната. Много малки компании, създадени от млади хора и обединени под названието Petites Maisons, са водещи в дизайна. Без претенции, но търсещи промяната със смелост, хумор и самоирония, те интерпретират традиционните продуктови линии, за които е характерен духът на фантазия и изключителност. Като съвременна реплика на новата вълна във френското кино е новопоявилата се Nouvelle vague, оживила френския шик с нови настроения, идващи от други места. Светът на дизайна е пълен с фигури, носещи типично френския белег на безразсъдство и дръзновение, необичайност и екстравагантност. Не е за подценяване и значението на френската технологична индустрия. Най-големият кампус за стартиращи компании в света Station F е в Париж, а френските фирми са водещи участници в областта на революционните технологии за дома.
Interieur постави дръзко и с белгийски финес въпроса: Какво означава да организираш дизайнерско изложение днес?.
ПовечеНовият офис дава възможност да работиш навсякъде и с всеки в условията на максимален комфорт.
ПовечеОтговора откриваме в статия на фирма MOS CONSULT, публикувана в списание ДМТ.
ПовечеПрез последните три десетилетия мебелната индустрия в световен и в регионален аспект се промени значително.
ПовечеДневната е в състояние на преход – там, където се намираха големи стени...
ПовечеДай Бей е главен редактор на списание Sina Home, организатор на Пекинската международна дизайнерска седмица, наградите Red Star Design и C Foundation...
ПовечеАнтоанета Костова, маркетинг мениджър на издателството, представи пред повече от 200 китайски бизнесмени възможностите за сътрудничество между дизайнери, търговци и производители на мебели от България и Далечния Изток.
ПовечеНаскоро COMO отпразнува своя 13-и рожден ден. Това бе и поводът да ви срещнем с неговия управител.
ПовечеВасил Живков е познато име в мебелния бранш. Освен като уважаван преподавател в ключови за бранша дисциплини, той е основател на една от първите фирми в България...
ПовечеСъс Свилен Гамолов сме ви срещали и по-рано на страниците на списание ДМТ. Сега поводът е световното признание и получените две от най-престижните международни награди за дизайн за последния му реализиран проект - стола Ексо.
Повече